Kayaköy

Yeni bir rota ve eşsiz bir güzellik Kayaköy. Yolunuz hiç Kayaköy’e düştü mü, ya da adını hiç duydunuz mu eş dost akrabadan bilinmez. Ya da bir televizyon programı veya gazete parçasından bilmem. Şayet duymadıysanız çok büyük kayıp ve eksikliğini hissedebileceğiniz bir yer Kayaköy. Mimari yapısı, sokakları, yemek kültürü ve insanı yaşama bağlayan büyüleyici güzelliğiyle Bu eski rum yerleşkesiMuğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir.

Ama söz gelimi alelade bir mahalle olmaktan çok ötedir Kayaköy. Gerek dar sokakları gerekse kiliseleriyle tarihten bir kesit sunmaktadır. Adım attığınız her yerde etkileyici bir atmosfer yakalamanız elden bile değildir.

Gayri ihtiyari mahalle demek zorundayım. Oysa ki burası başka bir dünya, gizli saklı bir cennet adeta. Eski bir Rum Köyü olan bu mahalle, Fethiye’den Ölüdeniz’e istikametine giderken Hisarönü Tatil Beldesi’nden Karymlassos tabelası izlenerek rahatlıkla bulunabilecek bir yerdedir.

Buram buram tarih kokmaktadır bu şehir. Her geçen gün geniş çaplı bir kitleye adını duyurmaktadır. Sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil, tüm dünyada ünlenmektedir.

Yemek kültürüyle de her kesimden insanın damak zevkine hitap edecek türden ürünler kullanılarak lezzetler elde edilmektedir.

Bugün bakıldığı zaman ülkenin geçim kaynağının ciddi bir rakamını turizm oluşturmaktadır. Bunun bilincinde olan girişimci ve firmalar iş makinelerinin dokunmadığı, teknolojik saldırıya maruz kalmayan mahalleleri, ilçeleri keşfederek turizme kazandırmaktadır. Bu tarz faaliyetler hayata geçirerek turizme çok büyük bir katkı yapmaktadırlar.

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir