Kaş

Kaş ismi hakkında pek çok rivayet dolanan, Türkiye’nin koordinat bakımından en güney ucunda olma ünvanını Hatay ile paylaşan, Antalya’nın en batıdaki ilçesidir. Bilinen tarihi, MÖ 12.Yüzyıla uzanmaktadır. Arkeolojik araştırmalar da ise çok daha eski bir geçmişi olduğu kanıtlanmıştır. Kaş, yerli ve yabancı turist sayısının yarışmakta olduğu bir şehirdir.

Bölgenin en kozmopolit tatil beldelerinden bir tanesidir. Geniş konaklama alternatifleri çevresinde yer alan onlarca irili ufaklı koy üzerinde kurulu tesislerini bünyesinde barındırır. Kent içindeki zengin alışveriş, yeme-içme ve eğlence alternatifleri ile Antalya’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir.

Kaş, her konuda ortalama değerlerdedir demek hiç yanlış olmaz. Bölgede nasıl ki, turist yapısı karmaşıksa, konaklama tesisleri de bu oranda karmaşıktır. Hem büyük otellerde, hem de butik pansiyonlarda konaklama olanağınız mevcuttur.

Çok lüks bir restoranda yemek yiyebilir veya Ankara simidinin yanında ayran içebilirsiniz. Ayrıca Kaş’a gelip, kalamar eşliğinde dil balığı yemeden de gitmemelisiniz.

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir